Apie mus
Kas mes?
Mes – tikri nenuoramos, kuriems kiekvieną dieną kirba įvairios mintys, idėjos, norai kažką nuveikti, padaryti, kad mums ir visiems šalia esantiems taptų gražiau, geriau, patogiau...
Mūsų vertybės
Pasaulinis elgesio kodeksas yra mūsų vertybių pagrindas. Bendrų vertybių paisymas sukuria vienybės jausmą. Mūsų vertybės - tai, kas mums svarbiausia mūsų veikloje. Jos skatina veiklos efektyvumą ir džiaugtis pasiektais rezultatais.
Įkvepiame savo pavyzdžiu
Mūsų elgesys visuomet rodo, kokio elgesio tikimės vienas iš kito ir iš savo partnerių bei draugų.
Dirbame drauge
Stengiamės atrasti vienas kito privalumus ir kuriame stiprius bei sėkmingus veiklos ir bendravimo santykius. Kuriame tokią kolektyvo aplinką, kurioje mūsų nariai jaustųsi saugiai ir tvirtai, galėtų tobulėti ir siekti užsibrėžtų tikslų. Atsižvelgiame į kiekvieno kolegos galimybes ir poreikius, o iškilusias problemas sprendžiame kartu ir visuomet randame geriausią sprendimo variantą.
Gerbiame asmenybę
Gerbiame žmones tokius, kokie jie yra – už jų žinias, gebėjimus, patirtį ir idėjas. Gerbiame juos ir kaip individus, ir kaip komandos narius.
Bendraujame atvirai ir garbingai
Nuolatos konstruktyviai dalinamės informacija, įžvalgomis ir patarimais, o sudėtingose situacijose elgiamės drąsiai ir teisingai. Siekiame bendradarbiauti su visais – nevyriausybinėmis organizacijomis, valstybinėmis institucijomis, verslo partneriais. Dalinamės savo žiniomis, vertiname ir pripažįstame kitų žinias ir patirtį
Atsakingi visuomenei
Esame atsakingi visuomenės nariai, nes savo veikloje siekiame ugdyti jaunimo pilietiškumą aktyviai dalyvaujant aktualiausių visuomenės problemų sprendime. Pilietiškumą suprantame kaip suvoktą atsakomybę ir aktyvų dalyvavimą visuomenės gyvenime, todėl mūsų veikla pagrįsta savanoriškumu.
Siekiame asmeninio tobulėjimo
Manome, kad asmenybės ugdymas ir mokymasis visą gyvenimą yra svarbus įvairiuose projektuose dalyvaujantiems jaunuoliams ir atsakingiems žmonėms. Įgūdžiai, įgyti dalyvaujant programose, projektuose ir mūsų veikloje ugdo žmogų visapusiškai, daro jį geresnį darbuotoją, bendruomenės narį.
Iniciatyvūs ir kūrybingi
Aktyviai ieškome naujų ir kūrybiškų veiklos formų, atsižvelgdami į individualius kiekvieno nario interesus. Tikime, kad pagarba ir abipusis supratimas, gilinimasis į kolegų ir partnerių poreikius – pagrindinė sėkmingo bendravimo ir bendradarbiavimo sąlyga.
Veikla
Mūsų veiklą reglamentuoja įstatai
Viešoji įstaiga „INTELEKTAS Q“
ĮSTATAI
I. BENDROJI DALIS
- Viešoji įstaiga „INTELEKTAS Q“ (toliau „Įstaiga“) yra Viešųjų įstaigų įstatymo nustatyta tvarka įsteigtas pelno nesiekiantis ribotos civilinės atsakomybės viešasis juridinis asmuo, kurio tikslas – tenkinti viešuosius interesus, vykdant visuomenei naudingą veiklą.
- Savo veikloje Įstaiga vadovaujasi šiais Įstatais, Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Viešųjų įstaigų, kitais Lietuvos Respublikos įstatymais ir teisės aktais.
- Įstaiga pagal savo prievoles atsako tik jai nuosavybės teise priklausančiu turtu. Įstaiga neatsako pagal dalininko prievoles, o dalininkas neatsako pagal Įstaigos prievoles.
- Įstaigos pavadinimas – Viešoji įstaiga „INTELEKTAS Q“
- Teisinė forma – viešoji įstaiga.
- Veiklos laikotarpis neribotas.
- Finansiniai metai – kalendoriniai metai.
- Įstaiga gali būti paramos gavėju.
II. ĮSTAIGOS VEIKLOS TIKSLAI IR SRITYS
- Pagrindiniai Įstaigos veiklos tikslai yra:
9.1. burti vaikus, jaunimą ir suaugusius (pagal amžiaus grupes) į klubus, ugdyti harmoningas, kūrybingas asmenybes, visuomenės lyderius, pastebėti ir atskleisti talentus;
9.2. visuomenei teikti seminarų, konsultacijų ir mokymo paslaugas. Kaupti ir skleisti visą reikalingą informaciją visuomenės intelektualiam, kūrybiniam tobulėjimui;
9.3. Įstaiga užsiima įstatymų nedraudžiama, veikla, padedančia Įstaigai siekti užsibrėžtų tikslų;
9.4. kaupia ir skleidžia informaciją reikalingą intelektualios, harmoningos ir kūrybingos asmenybės ugdymui, propaguoja pažangias ugdymo metodikas ir idėjas visuomenėje;
9.5. teikia seminarų, konsultacijų ir mokymų paslaugas, rengia intelektų konkursus, šventes;
9.6. siekia pritraukti Lietuvos ir tarptautinių organizacijų, įmonių, fizinių asmenų, fondų ir programų lėšas bei techninę pagalbą Įstaigos veiklai;
9.7. skatina naujų technologijų ir mokslo naujovių panaudojimą įstaigos veikloje;
9.8. bendradarbiauja su kitomis NVO panašia veikla užsiimančiomis įstaigomis ir organizacijomis Lietuvoje ir užsienyje;
9.9. dalyvauja užsienio šalių ir tarptautinių organizacijų paramos NVO programose ir projektuose.
- Savo tikslams pasiekti Įstaiga verčiasi įstatymų nedraudžiama šių rūšių ūkine komercine veikla (sritys pagal EVRK):
47.61 Knygų mažmeninė prekyba specializuotose parduotuvėse;
47.91 Užsakomasis pardavimas paštu arba internetu;
52.2 Transportui būdingų paslaugų veikla;
52.29 Kita transportui būdingų paslaugų veikla;
53.20 Kita pašto ir pasiuntinių (kurjerių) veikla;
55.20.20 Vaikų poilsio stovyklų veikla;
55.90 Kita apgyvendinimo veikla;
58.19 Kita leidyba;
59.1 Kino filmų, vaizdo filmų ir televizijos programų rengėjų veikla;
59.20 Garso įrašymas ir muzikos įrašų leidyba;
60.20 Televizijos programų rengimas ir transliavimas;
61.9 Kitų ryšių paslaugų veikla;
62.09 Kita informacinių technologijų ir kompiuterių paslaugų veikla;
63.11 Duomenų apdorojimo, interneto serverių paslaugų (prieglobos) ir susijusi veikla;
63.99 Kita, niekur kitur nepriskirta, informacinių paslaugų veikla;
69.20 Apskaitos, buhalterijos ir audito veikla; konsultacijos mokesčių klausimais;
70.21 Viešųjų ryšių ir komunikacijos veikla;
70.22 Konsultacinė verslo ir kito valdymo veikla;
73.2 Rinkos tyrimas ir viešosios nuomonės apklausa;
74.30 Vertimo raštu ir žodžiu veikla;
82.9 Niekur kitur nepriskirta verslui būdingų paslaugų veikla;
82.99 Kita, niekur kitur nepriskirta, verslui būdingų paslaugų veikla;
82.99 Kita, niekur kitur nepriskirta, verslui būdingų paslaugų veikla;
85.60 Švietimui būdingų paslaugų veikla;
88.99 Kita, niekur kitur nepriskirta, nesusijusi su apgyvendinimu socialinio darbo veikla;
90.0 Kūrybinė, meninė ir pramogų organizavimo veikla;
93.19 Kita sportinė veikla;
93.29 Kita pramogų ir poilsio organizavimo veikla;
94.99 Kitų, niekur kitur nepriskirtų, narystės organizacijų veikla;
96.09 Kita, niekur kitur nepriskirta, asmenų aptarnavimo veikla.
- Veiklą, kuri yra licencijuojama arba vykdoma Lietuvos įstatymų nustatyta tvarka, Įstaiga gali vykdyti tik gavusi atitinkamus leidimus ir licencijas.
III. ĮSTAIGOS TEISĖS IR PAREIGOS
- Įstaiga gali turėti ir įgyti tik tokias civilines teises ir pareigas, kurios neprieštarauja įstatymams, šiems Įstatams ir veiklos tikslams.
- Įgyvendindama savo tikslus bei įstatymams nedraudžiant, Įstaiga turi teisę pirkti, ar kitaip teisėtai įsigyti, valdyti, naudoti bei disponuoti turtu.
- Įstaigai neleidžiama:
14.1. Gauto pelno skirti kitiems veiklos tikslams, negu nustatyta šiuose Įstatuose;
14.2. Neatlygintinai perduoti Įstaigos turtą nuosavybėn, pagal patikėjimo ar panaudos sutartį Įstaigos dalininkui ar su juo susijusiam asmeniui (kaip jis apibrėžtas Viešųjų įstaigų įstatymo 3 str. 3 dalyje), išskyrus Įstaigos likvidavimo atveju;
14.3. Skolintis pinigus už palūkanas iš savo dalininko ar su juo susijusio asmens (kaip jis apibrėžtas Viešųjų įstaigų įstatymo 3 straipsnio 3 dalyje);
14.4. Užtikrinti kitų asmenų prievolių įvykdymą.
IV. ĮSTAIGOS DALININKAI, NAUJŲ DALININKŲ PRIĖMIMO TVARKA, DALININKO TEISIŲ PERLEIDIMO KITIEMS ASMENIMS TVARKA
- Įstaigos dalininkai yra Lietuvos Respublikos ir/ar užsienio valstybės fiziniai bei juridiniai asmenys, steigimo dokumentų pagrindu ir/ar šiuose Įstatuose numatytomis sąlygomis perdavę Įstaigai įnašą, taip pat asmenys, kuriems dalininko teisės yra perleistos įstatymų ir šių Įstatų nustatyta tvarka. Jei Įstaigos dalininkas yra vienas asmuo, jis vadinamas Įstaigos savininku ir jam yra taikomos visos Įstatų bei įstatymų nuostatos skirtos dalininkams.
- Įstaigos dalininkai ir jų įnašų vertė yra įrašomi Įstaigos dokumentuose, o kiekvienam dalininkui išduodamas jo įnašų vertę patvirtinantis dokumentas.
- Jeigu dalininkas papildomai perduoda Įstaigai įnašus, parduoda ar kitaip perleidžia dalininko teises kitam asmeniui, turi būti atitinkamai pakeičiami įrašai Įstaigos dokumentuose ir pakeičiami įnašų vertę patvirtinantys dokumentai.
- Dalininkas turi teisę dalyvauti ir balsuoti Įstaigos visuotiniuose dalininkų susirinkimuose; susipažinti su Įstaigos dokumentais ir gauti informaciją apie Įstaigos veiklą; gauti likviduojamos Įstaigos turto dalį, kurios vertė negali būti didesnė, nei nurodyta jo įnašų vertę patvirtinančiame dokumente; šių Įstatų ir įstatymų nustatyta tvarka perleisti kitiems asmenims dalininko teises, išskyrus atvejus, kai dalininkė yra valstybė ar savivaldybė; dalininkas turi ir kitų įstatymuose nustatytų teisių.
- Nauji dalininkai priimami visuotinio dalininkų susirinkimo sprendimu.
- Asmuo, pageidaujantis tapti nauju Įstaigos dalininku, pateikia Įstaigos vadovui prašymą juo tapti. Prašyme turi būti nurodyti duomenys apie asmenį, pageidaujantį tapti Įstaigos dalininku (juridinio asmens pavadinimas, kodas, buveinė; fizinio asmens vardas, pavardė, asmens kodas, gyvenamoji vieta), taip pat numatomas įnašas pinigais ar įnašo vertė, kuri nurodyta turto vertinimo ataskaitoje. Be to, prašyme turi būti pareikštas pritarimas Įstaigos veiklos tikslams. Kartu su prašymu turi būti pateikta turto vertinimo ataskaita, jei numatoma perduoti materialųjį ar nematerialųjį turtą.
- Įstaigos vadovas, gavęs asmens, pageidaujančio tapti Įstaigos dalininku, prašymą, turi per 30 kalendorinių dienų sušaukti visuotinį dalininkų susirinkimą naujam dalininkui priimti. Visuotiniame dalininkų susirinkime, kurio darbotvarkėje numatomas naujų dalininkų priėmimas, dalininkų pritarimu gali dalyvauti asmenys, pageidaujantys tapti naujais dalininkais. Minėtiems asmenims nedalyvavus susirinkime, Įstaigos vadovas per 5 darbo dienas turi juos informuoti apie visuotinio dalininkų susirinkimo priimtą sprendimą dėl naujų dalininkų.
- Visuotiniam dalininkų susirinkimui priėmus sprendimą priimti naują dalininką, dalininku tapti pageidaujantis asmuo tampa Įstaigos dalininku, kai perduoda Įstaigai savo prašyme nurodytą įnašą.
- Apie savo sprendimą perleisti Įstaigos dalininko teises dalininkas turi raštu pranešti Įstaigos vadovui, nurodydamas duomenis apie asmenį (juridinio asmens pavadinimas, kodas, buveinė; fizinio asmens vardas, pavardė, asmens kodas, gyvenamoji vieta), kuriam ketina perleisti savo teises, taip pat nurodo perleidimo būdą ir numatomą sandorio datą. Apie gautą dalininko pranešimą Įstaigos vadovas per 5 darbo dienas turi informuoti kitus dalininkus.
- Asmuo, įgijęs dalininko teises, tampa Įstaigos dalininku nuo jo įregistravimo Įstaigos dokumentuose dienos. Įstaigos vadovas, gavęs Įstaigos dalininko teisių perleidimo sandorį patvirtinantį dokumentą, per 3 darbo dienas turi įregistruoti dalininką Įstaigos dokumentuose. Šio dalininko turimų balsų skaičius, įgyvendinant jo teisę balsuoti visuotiniame dalininkų susirinkime, lygus jam teises perleidusio dalininko turėtam balsų skaičiui.
- Apie tai, kad yra įregistruotas naujas Įstaigos dalininkas, Įstaigos vadovas per 5 darbo dienas šių Įstatų nustatyta tvarka turi pranešti Įstaigos dalininkams.
V. DALININKŲ ĮNAŠŲ PERDAVIMO ĮSTAIGAI TVARKA
- Dalininkų įnašai sudaro dalininkų kapitalą. Dalininkų kapitalas gali būti didinamas tik papildomais įnašais. Papildomas įnašas Įstaigai perduodamas dalininko iniciatyva. Dalininkų įnašai gali būti pinigai, taip pat pagal Turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatymą įvertintas materialusis ir nematerialusis turtas.
- Dalininkų įnašai Įstaigai perduodami tokia tvarka:
27.1. Pinigai įmokami į Įstaigos sąskaitą;
27.2. Turtas Įstaigai perduodamas surašant perdavimo-priėmimo aktą.
- Aktą pasirašo turtą perduodantis dalininkas ir Įstaigos vadovas. Perduodant turtą, Įstaigai turi būti pateikta ir šio turto vertinimo ataskaita. Turto vertinimas atliekamas dalininko lėšomis.
VI. ĮSTAIGOS VALDYMAS
- Įstaigos valdymo organai yra šie:
29.1. Visuotinis dalininkų susirinkimas;
29.2. Įstaigos vadovas – direktorius.
- Įstaiga negali įgyti civilinių teisių ir pareigų per savo dalininkus.
VII. NUOSTATOS NEPRIEŠTARAUJANČIOS VIEŠŲJŲ ĮSTAIGŲ ĮSTATYMUI
- Įstaigos visuotinio dalininkų susirinkimo kompetencija ir šaukimo tvarka, vadovo (direktoriaus) skyrimo ir atleidimo tvarka bei jo kompetencija, įstatų keitimo tvarka nesiskiria nuo Viešųjų įstaigų įstatyme reglamentuotų nuostatų, dėl to, šiuose Įstatuose nenurodoma.
VIII. FILIALŲ IR ATSTOVYBIŲ STEIGIMO BEI JŲ VEIKLOS NUTRAUKIMO TVARKA
- Filialas yra struktūrinis Įstaigos padalinys, turintis savo buveinę ir atliekantis visas arba dalį Įstaigos funkcijų. Atstovybė yra struktūrinis padalinys, turintis teisę atstovauti Įstaigos interesams ir juos ginti, sudaryti sandorius bei atlikti kitus veiksmus Įstaigos vardu.
- Sprendimą steigti filialą ar atstovybę priima visuotinis dalininkų susirinkimas. Įstaigos filialas ir (atstovybė) veikia pagal nuostatus, kuriuos tvirtina visuotinis dalininkų susirinkimas. Be kitų, įstatymų ar Įstaigos vadovo nustatytų reikalavimų, nuostatuose turi būti nurodyta filialo ar atstovybės:
33.1. Pavadinimas;
33.2. Buveinė;
33.3. Veiklos tikslai;
33.4. Vadovo kompetencija;
33.5. Veiklos laikotarpis, jei jis yra ribotas;
33.6. Informaciją apie Įstaigą.
- Darbo sutartį su filialo ar atstovybės vadovu Įstaigos vardu sudaro ir nutraukia Įstaigos vadovas.
- Filialas ir atstovybė gali turėti savo banko sąskaitas. Filialo ir atstovybės turtas apskaitomas Įstaigos finansinėje atskaitomybėje, taip pat atskiroje filialo ar atstovybės finansinėje atskaitomybėje.
- Filialo ir atstovybės veikla nutraukiama visuotinio dalininkų susirinkimo sprendimu.
IX. ĮSTAIGOS DOKUMENTŲ IR KITOS INFORMACIJOS PATEIKIMO DALININKAMS TVARKA
- Įstaigos dalininko pareikalavimu Įstaiga per 30 darbo dienų privalo jam pateikti Įstaigos dokumentus ir turimą informaciją apie Įstaigos veiklą.
- Įstaigos dokumentai ir informacija Įstaigos dalininkui yra pateikiami Įstaigos buveinėje, Įstaigos darbo metu.
X. PRANEŠIMŲ IR SKELBIMŲ PASKELBIMO TVARKA
- Įstatymų nustatyta tvarka ir terminais pranešimai apie Įstaigos likvidavimą, reorganizavimą bei kitais Viešųjų įstaigų ir kituose įstatymuose nustatytais atvejais skelbiami viešai spaudoje (dienraštyje „Lietuvos Žinios“) ir/arba pranešama visiems įstatymų numatytiems asmenims pasirašytinai ir/arba registruotuoju laišku. Pranešimuose turi būti nurodyta visa informacija, kurią pateikti reikalauja Civilinis Kodeksas ir Viešųjų įstaigų įstatymas.
- Pranešimai apie šaukiamą visuotinį dalininkų susirinkimą, jo sprendimų projektai ir kiti dokumentai, su kuriais turi susipažinti dalininkai, išsiunčiami registruotaisiais laiškais arba įteikiami kiekvienam dalininkui ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki visuotinio dalininkų susirinkimo. Pranešime apie visuotinio dalininkų susirinkimo sušaukimą turi būti nurodyta: susirinkimo data, laikas, vieta, susirinkimo darbotvarkė.
XI. INFORMACIJOS APIE ĮSTAIGOS VEIKLĄ PATEIKIMO VISUOMENEI TVARKA
- Įstaigos veiklos ataskaita yra vieša, kiekvieno fizinio ar juridinio asmens pareikalavimu Įstaiga turi sudaryti jam sąlygas Įstaigos buveinėje, jos darbo metu, susipažinti su šia ataskaita.
Vilnius, du tūstančiai dvyliktųjų metų liepos mėnesio dvidešimtoji diena.
Jeigu sudomino mūsų veikla – kviečiame prisijungti prie mūsų jaunos ir dar negausios komandos. El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.